Bilten_F4.pdf
Arhiva biltena










Brown prva Amerikanka u Makedoniji 01.07.2016.
Prva američka košarkašica u Makedoniji će biti Shaniece Brown (163 cm) koji je sa Badelom 1862 potpisala jednogodšnji te je tako prvo pojačanje makedonskog šampiona za MŽRKL 2016/17.
Raspored prve faze MŽRKL 2016/17 27.06.2016.
Prva faza MŽRKL 2016/17 će se sa jednom reprezentativnom pauzom igrati od 5.X. do 21.XII.2016. Iz obe grupe po četiri najbolja sastava ulaze u proširenu Superligu u koju prenose međusobne rezultata. Superliga se igra od 18.I. do 8.III.2017 te Final-Four 18. i 19.III.2017.
Žreb za sezonu 2016/17 24.06.2016.
Od takmičenja u sezoni 2016/17 su odustali Grosuplje i Radivoj Korać te tokom skupštine još Medveščak, a u ligu su naknadno primljeni Nikšić te bugarski klubovi Montana 2013 i Beroe koji su predali kompletnu dokumentaciju te imali saglasnost saveza.
Kapor ponovo u Budućnosti 18.06.2016.
Nakon angažiranja za Final-Four je aktualni šampion Budućnost Bemax reprezentativku Tamaru Kapor (184 cm, 1991) potpisao još za narednu sezonu 2016/17. Kapor je drugo pojačanje Crnogorki koje su prije toga iz Pla Off Happya dovele još jednu BiH reprezentativku Nikolinu Babić.
Žaklina Janković u MŽRKL ponovo za Kraljevo 15.06.2016.
Za debitantsku sezonu u MŽRKL je Kraljevo za prvo pojačanje potpisao bivšu reprezentaivku svih mlađih srpskih reprezentacija Žaklinu Janković (190 cm, 1994) koja se tako nakon sezone 2012/13 vrača u regionalnu ligu.
Celje potpisalo juniorku Krošelj 07.06.2016.
Potpisom ugovora na pet godina je slovenska juniorska reprezentativka Aleksandra Krošelj (170 cm, 1999) prvo novo ime prvaka Athlete Celja.
Za sezonu 2016/17 prijavljeno 11 klubova 05.06.2016.
Bord MŽRKL je na sastanku u Slavonskom Brodu razmotrio predloge iznete na sastanku klubova na Final-Fouru u Podgorici, definirao dodatne predloge oko novog naziva lige i unapređenja sistema takmičenja te pregledao prijave za sezonu 2016/17.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Sledeća >>>


FINAL FOUR - Finale
Medveščak
Budućnost Bemax
58
74
stat

FINAL FOUR - Za 3. mesto
Radivoj Korać
Kvarner
63
41
stat

U17 - Finale
Jedinstvo BHT
Croatia 2006
66
56
live

U17 - Za 3. mesto
Livno
Vodice
57
70
live

U15 - Finale
Trešnjevka 2009
Zagreb
67
39
live

U15 - Za 3. mesto
Ježica
Maribor
66
44
live

FINAL FOUR - Polufinale
Radivoj Korać
Medveščak
61
63
stat
Budućnost Bemax
Kvarner
70
57
stat

U17 - Polufinale
Jedinstvo BHT
Vodice
73
70
live
Croatia 2006
Livno
68
60
live

U15 - Polufinale
Trešnjevka 2009
Maribor
90
46
live
Zagreb
Ježica
61
59
live